punased laigud üle keha 26.01.04 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

tere!
9 kuusel poisil ilmusid eile õhtul kehale punased laigud, täpid ja kriipsud. neid on tihedasti igal pool. ei ole punnid, kärnad. need ei ole ümbritsevast nahast kõrgemad. palavikku pole, meeleolu tundub normaalne. täna ilmusid ühte suurde laiku valged kublad, mis ilmselt sügelevad.
mis see on? tuulerõuged? punetised?

helen

Arst vastas:

dr Heli Grünberg

Pediaater

TÜ Kliinikumi lastekliinik

Tere,
Tuulerõugete korral on väikesed vesivillid, millele tulevad koorikud. Punetiste lööve on õrnroosade laikudena. Kirjelduse järgi võiks lapsel olla allergiline lööve. Raske on löövet nägemata täpselt arvata. Näidake lapse löövet perearstile, kes vajaduse korral suunab kas laste allergoloogi või nahaarsti konsultatsioonile.
Edu!
Heli Grünberg