vastsündinu 08.01.04 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Lp. doktor! Mul oleks Teile kaks küsimust:
1. Kas see on tavapärane, et vastsündinu uni on nö pealt vaadates küllaltki rahutu? Olen lugenud, et esimestel kuudel on lastel pool unest REM-uni, kui nad liigutavad ja häälitsevad. Kas ka see, kui tita unes sageli järsku võpatab, nõksatab, sirutab, on sellega seletatav või tuleks muret tunda? Laps 1,5 nädalat vana, Apgar 8/9.
2. Millises vanuses oleks õige aeg minna imikuga lasteneuroloogi konsultatsioonile? Minu arvates on lapsel jalalihased väga toonuses, tahaks spetsialisti nõu.
Vastuste eest ette väga tänulik, Ly

Arst vastas:

dr Heli Grünberg

Pediaater

TÜ Kliinikumi lastekliinik

Tere,

Neuroloogi konsultatsioonile võiks minna, kui laps on 1-kuune. Praegu oleks õige aeg neuroloogi juurde aeg panna.
Kirjelduse järgi ei ole praegu muretsemiseks põhjust. Imikud võivad unes liigutada, võpatada.

Edu!
Heli Grünberg