lapse küüned 12.12.03 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Oskate palun öelda ,miks on lapse küüntesse kasvanud pikitriibud ja seda ainult sõrmeküüntesse.On see mingi aine puudujääk organismis?

Arst vastas:

dr Heli Grünberg

Pediaater

TÜ Kliinikumi lastekliinik

Tere,
Pikitriibud võivad sõrmeküüntel olla päris mitmel põhjusel. Esmalt soovitaksin teha vereanalüüsi, et välistada kehvveresus ehk aneemia. Aneemia võib olla üks põhjus. Põhjuseks võib olla ka nn valgeküüslus ehk leukonühhia. Ka leukonühhial on mitmeid põhjusi. Leukonühhia võib olla ka pärilik. Kui vereanalüüs on korras, soovitan konsulteerida nahaarstiga.
Lugupidamisega Heli Grünberg