ei ole söögiisu ja oksendab 03.12.03 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere,
Minu 8 aastasel pojal puudub söögiisu ja tihti ajab toit teda iiveldama. Aegajalt pea valutab ja oksendab, on väsinud ja läheb varakult magama. Joob kummeli teed ja hommikul on enam-vähem korras. Need hood on hakanud tihemini korduma. Nina piirkonda tekivad üksikud mädased vistrikud. Muidu rõõmus ja elav kõhna laps. Kas peaksime ja mis eriarsti juurde pöörduma? Kas lastele tehakse ka helicobakteri uuringut ja kuidas?

Arst vastas:

dr Heli Grünberg

Pediaater

TÜ Kliinikumi lastekliinik

Tere,
Last on vaja konsulteerida laste gastroenteroloogiga. Helicobakterit saab ka lastel määrata. Enamasti tehakse helicobakteri määramist siis, kui lapsel on ülakõhu vaevused ja valud ning peres on kellelgi haavandtõbi. Kui lapsel on kahtlus haavandile, tehakse gastroskoopia ja uuritakse ka helicobakterile. Teistel juhtudel helicobakterit ei ole enamasti vaja otsida.
Laste gastroenteroloog on Tallinna Lastehaiglas (dr. K. Luts) ja Tartu Lastekliinikus dr. T. Rägo (registratuur 7 319 508)
Lugupidamisega Heli Grünberg