Öine nutt. 25.09.03 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Minu 8 kuune poeg magab öösiti järjest halvemini. Varem ta lihtsalt niheles aga nüüd tuleb ka väikest nutu hoogu.Ei ole gaasivalu. Maha rahuneb ta siis kui talle rinda annan aga siis natukese aja tagant see jälle kordub. Kui ta üles ärkab, tõuseb ta ka tavaliselt nutuga. Milles võib põhjus olla ja kuidas aidata last?

Arst vastas:

dr Heli Grünberg

Pediaater

TÜ Kliinikumi lastekliinik

Öise nutu põhjusi imikul on mitmeid. Napib andmeid- kas imik on rahutu või pahur ka päeval? Kas on olnud oksendamist?
Üks põhjus võib olla (pea)valu. Perearst saab imiku vajadusel saata kas lastearsti või lasteneuroloogi konsultatsioonile.
Dr. H. Grünberg