rahutu imik 20.09.03 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere.Laps on 4 nädalat vana, tal on gaasivalud.Aga kas see on normaalne et need gaasivalud on 24 tundi ööpäevas, laps on kogu aeg rahutu, peale sööki hakkab juba nutma, magab väga vähe,öösel halvasti ja ka päeval 15 minutit ja siis jälle üleval, punnitab, söömine on ka viimasel ajal häiritud, hakkab rinna otsas nutma, punnitab kõhtu ja jalgu. Gaase väljub väga vähe, on näha et miski teda häirib, kas see läheb kasvades üle või on tegu veel mingi muu asjaga?

Arst vastas:

dr Heli Grünberg

Pediaater

TÜ Kliinikumi lastekliinik

Laps on vanuses, millal gaasivalud on imikutel sagedased. Ei ole aga tavaline, et valu on 24 tundi ööpäevas. Rahutuse põhjusi imikul on palju. Alates toiduprobleemidest (vähe rinnapiima?), lõpetades neuroloogiliste probleemidega. Andmeid Teie lapse rahutuse põhjuse selgitamiseks on kirjas napivõitu. Kindlasti saab aidata perearst, kes teab, kuidas Teie laps kaalus juurde võtab, kas sünnitusel oli probleeme lapsega ja muud olulist. Vahel on imiku rahutuse põhjuste selgitamiseks vaja lastearsti või lasteneuroloogi abi.
Teisipäeviti saan nõu anda ka telefonitsi tel. 319 678 kell 14 -14.30
Lugupidamisega Heli Grünberg