Mis on tsitrobakter, mis seda põhjustab ja millised on avaldumise tunnused? 08.03.23 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Mis on tsitrobakter, mis seda põhjustab ja millised on avaldumise tunnused?

Arst vastas:

Marge Kütt

dr Marge Kütt

Laborimeditsiini arst

Põhja-Eesti Regionaalhaigla

Tere

Tsitrobakter on mikroorganism.
Tsitrobakterit ennast ei põhjusta miski, ta võib erinevates organsüsteemides esile kutsuda erinevaid põletikke, kõik algab haiguspildist, mitte bakterist.

Lugupidamisega
Marge Kütt