Passiivse suitsetamise markerid 19.11.21 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Elame kortermajas, kus peame taluma passiivset suitsetamist. Soovin analüüsida, mil määral on kahjulikud ained tubakasuitsust jõudnud 5a lapse organismi. Olen jõudnud ise selleni, et seerumist ja uriinist määratakse kotiniini. Kumba analüüsi peaks kirjeldatud olukorras eelistama ja kas on veel muid analüüse, mida saaks kasutada.

Arst vastas:

Marge Kütt

dr Marge Kütt

Laborimeditsiini arst

Põhja-Eesti Regionaalhaigla

Tere

Kotiniini määratakse uriinist. Tegemist on kvalitatiivse uuringuga, mingit nn. numbrite see uuring ei väljasta.
Samas ei ole uuring mõeldud passiivse suitsetamise kindlaksmääramiseks.
Pigem usun, et mõistlikud kokkulepped naabritega on siin toimivamad kui laboriuuringust pärit argument.

Kuid seda uuringut me regionaalhaiglas teeme ja ka tasuliselt saab pöörduda registratuur 9 Sütiste 19, uriini analüüsi kotiniinile teeme ära tööpäeva jooksul.

Lugupidamisega
Marge Kütt