Staphylococcus pseudintermedius 03.11.18 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Tere,Laboklin labor diagnoosis koera steriilselt võetud uriinist juhuleiuna,ilma kliinikata bakteri Staphylococcus pseudintermedius. Kuidas see diagnoos mõjutab koduseid inimesi ?

Arst vastas:

Marge Kütt

dr Marge Kütt

Laborimeditsiini arst

Põhja-Eesti Regionaalhaigla

Tere

See tekitaja võib põhjustada loomadel kõrva, naha jm.infektsioone. Kui see on leitud uriinist ja loomal kuseteede põletiku muud tunnused puuduvad, siis pigem juhuleid.
Inimestele ohtlik ei ole, välja arvatud siis, kui koera uriini rohkelt satub lahtisesse haava, siis võiks teoreetiliselt põhjustada haavainfektsiooni. Selle vältimiseks tuleks haava puhta jooksva veega loputada, kui selline asi peaks olema juhtunud.

Lugupidamisega
Marge Kütt