palun lahtiseletamist 07.10.04 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Chlam.pn.sereoloogia positiivne.....mida see tähendab?Tnx:)

Arst vastas:

dr Jüri Laasik

Laborimeditsiini arst

HTI Labor, Tallinn

Tere,
See tähendab, et uuritavas proovis esinesid Chlamydia pneumoniae antikehad, mis tekivad klamüüdiainfektsiooni ajal ja püsivad organismis väga pikka aega. Erinevatel andmetel on 13-ks eluaastaks 60-80% Eesti lastest positiivse seroloogiaga. Oluline on jälgida antikehade tiitrit (kui palju neid on) ja dünaamikat (muutus vähenemise või suurenemise suunas)
Kopsukaebuste korral tuleks kindlasti perearsti või kopsuarsti poole pöörduda.
Tervitades
Jüri Laasik