Toksoplasmoosi analüüs 26.04.16 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Tere,
Olen 20 nädalat rase ja lasin teha toksoplasmoosi analüüsi (IGG positiivne 20,7 ja IGM negatiivne). Kas see tähendab, et veres on olemas antikehad ja uuesti haigestumine on välistatud? Loode on kaitstud? Ette tänades!

Arst vastas:

Marge Kütt

dr Marge Kütt

Laborimeditsiini arst

Põhja-Eesti Regionaalhaigla

Tere

IgG antikehad näitavad, et võite olla varem kokku puutunud toksoplasmoosi tekitajaga ja organism on tootnud selle vastu antikehi. Kindlasti tagab see parema kaitse raseduse ajal, kui peaksite taas kokku puutuma toksoplasmoosi tekitajaga.

Soovin teile turvaliselt kulgevat rasedust!

Heade soovidega,
Marge Kütt