analüüsi vastus 02.02.15 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

tere.mida näitab analüüs ja kas on midagi väga viltu.PH-5 .SG-1.025 MIK ROALBUMINUURIA POS CA 20+ TROMBOTSÜÜDID PLT 108*10 9/L HGB160 ASAT124 ALAT125 UBG3+

Arst vastas:

Marge Kütt

dr Marge Kütt

Laborimeditsiini arst

Põhja-Eesti Regionaalhaigla

Tere

Pisut vähene info, mulle tundub, et olete segamini kirja pannud näitajaid vere-ja uriinianalüüsist?
Aga püüan vastata, millest aru saan.
Uriinis on valk positiivne ja urobilinogeen positiivne - viimane näitab maksakahjustuse võimalust. Aga selle kinnitamiseks oleks vaja veel täiendavaid uuringuid.
Hemoglobiin on 160 g/l, trombotsüütide hulk on pisut madal. Need näitajad on eraldi halvasti interpreteeritavad.
ASAT ja ALAT on surrenenud, taas viide võimalikule maksakahjustusele.

Minu soovitus: pidage nõu pere-või eriarstiga, kes need uuringud tellis. Püüdke selgusele jõuda, kas maksa kahjustus võib olla probleemiks ja milliseid uuringuid on vaja täpsustavalt teha. Maksa kahjustus võib olla ka ajutine ja pöörduv, juhul kui seos võib olla alkoholi või mõne ravimi kahjustava toimega. Aga põhjusi võib olla erinevaid, et tekiks selline maksa analüüside muudatus.
Kui kehtlus jääb mööduvale kahustusele, võiks analüüse korrata 3-4 nädala pärast ja vaadata, kas on läinud paremaks, halvemaks või jäänud samaks.

Lugupidamisega
Marge Kütt