Neutrofiilide arv veres 23.01.14 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Tere
Mida tähendab, kui neutrofiilide arv veres on kasvanud? Ei ole üle 2. juuni 2013 oli neutrofiilide arv 2.6 ja 20 detsembril võetud vereproov näitas 5.3. Ülejäänud verenäidud olid väga sarnased üksteisele.
Mõlemad proovid olid tehtud suhteliselt niisama kontrolli jaoks - ei mingi tõsise terviseprobleemi tõttu. Esimene sai tehtud, kuna arst kahtlustas ärevushäiret, aga võttis siiski kogu analüüsiplaani ette, teine oli korraline töötervishoiuarst. Teise vereproovi võtmise ajal oli möödunud 1 nädal põskkoopapõletikust tervenemisest (lõpetasin antibiootikumid nädal tagasi siis), kui see võib olla kuidagi põhjus. Või on tegemist millegi hullemaga?

Arst vastas:

Marge Kütt

dr Marge Kütt

Laborimeditsiini arst

Põhja-Eesti Regionaalhaigla

Tere
Ainult sellise numbri põhjal on tegelikult raske otsustada, oleks vaja näha ka mõõtühikuid ja vastava labori referentspiire.
Aga neid teadmata tundub, et mõlemad tulemused on referntspiirides ehk normis. Neutrofiilide arv on väga kiiresti muutuv suurus organismis ja näitab organismi võimet kiiresti reageerida põletikule. Seega jääb mulje, et teie vereloome on korras. Referentsopiiride sees toimuvaid laboratoorsete näitajate arvulisi muutusi ei interprerteerita enamasti kui patoloogiat.
Seega jääb mulje, et teiega on kõik korras.
Kindlama vastuse saamiseks tuleks arstil näha kogu hematoloogilist analüüsi. Kui teil selle konsulatsiooniks soovi on, võib saata kogu info minu e-mailile marge.kutt@itk.ee

Lugupidamisega
Marge Kütt