Kõrge B12 28.11.12 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Pojal on kaksteistsõrmiksoole haavand. Helicobakter on natuke üle normi.
Aprillis 2012 tehti gastriskoopia ja vereanalüüs. Oli kõrge C-reaktiivne valk (S-CRP) - 15 (norm vist alla 5).
20.novembril 2012 tehti vere analüüs. B12 oli 2000! (norm vist all 900).
Mida teha, kelle juurde minna? Internetis on kõrge B12 kohta hirmsad asjad.

Arst vastas:

Marge Kütt

dr Marge Kütt

Laborimeditsiini arst

Põhja-Eesti Regionaalhaigla

Tere

Internetist hangitud teadmisi ei saa alati päris valeks kuulutada, aga nende põhjal kedagi diagnoosida või veel vähem ravida ei soovita ma kindlasti kellelegi.
Aga teie probleemist.
Kaksteistsõrmiksoole haavandil on olemas seoas Helicobacter pyloriga. Kui teie poega on eelnevalt ravitud, siis võiks see bakter ka kadunud olla. Iseenesest see bakter ohtlik ei ole, kuid haavandihaigetel seda ravitakse koos haavandi endaga, selleks on eriravimid.
CRP on veidi suurenenud, mis võib viidata põletikule. Mis põletikuga tegemist on, ei oska ainult laborianalüüsi põhjal öelda.
B12 vitamiini uuringut soovitaksin korrata, kuna kahtlen selles tulemuses. Väga kõrghe