Valepositiivne HIV test 19.07.06 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Tere,
Olen 28.aastane naine. Olen käinud 2 korda Verekeskuses doonorverd andmas, viimane kord tuli hiv testi vastus valepositiivne, ehk siis kõrgema etapi kontroll-labori vastus tuli, et test on siiski negatiivne. Leidsin Verekeskuse kodulehelt http://www.verekeskus.ee/index.php?lang=est&id=2,99 infot, et valepositiivse vastuse võib põhjustada: krooniline haigus, haigusjärgne seisund või kasutatud ravimid, inimese organismi omapära. Enese teada olen täiesti terve inimene, ei kurda nagu millegi üle, ravimeid ei kasuta, haige tihti ei ole. Kas peaksin nüüd laksma oma verd kontrollida ning kuhu peaksin pöörduma, et saada teada põhjus, miks vereanalüüs valepositiivse vastuse andis? Ette tänades.

Arst vastas:

dr Jüri Laasik

Laborimeditsiini arst

HTI Labor, Tallinn

Tere,

arvan, et teil pole põhjust muretsemiseks, sest kõige täpsemad uuringud referentslaboris andsid ju negatiivse tulemuse. Kui tunnete, et olete terve inimene, siis võib tõesti tegu olla organismi omapäraga.
Lugupidamisega

Jüri Laasik