ca-125 06.04.06 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Tere!

Peale emakakaelavähist tingitud emaka, munasarjade ja lümfisõlmede eemaldamist, määrati enne järelravi verest kasvajamarkerid, cea oli langenud pea kolm korda, kuid samas oli tõusnud ca-125, mis enne oli olnud normi piires. Millest võib tingitud olla selline muutus?

Arst vastas:

dr Jüri Laasik

Laborimeditsiini arst

HTI Labor, Tallinn

Tere,

Et anda adekvaatset vastust, peaks neid markereid jälgima teatud aja jooksul e. dünaamikas. Ühekordne muutus ei anna tavaliselt olulist informatsiooni. Soovitan esialgu paari kuu tagant neid analüüse korrata.

Lugupidamisega

Jüri Laasik