vere uuring 29.11.05 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Mida uuritakse koodi CA 125 all? Vereproovi lehel oli pealkiri - Kasvajamarkerid. Günekoloogi arvates pole minuga kõik korras. Ähmiga unustasin küsida, mida see uuring näitab. Arsti vastuvõtt on alles kuu aja pärast. Oleksin selgituse eest tänulik.
Murelik patsient

Arst vastas:

dr Jüri Laasik

Laborimeditsiini arst

HTI Labor, Tallinn

Tere,
Kasvajamarker CA 125 on munasarja marker. Selle markeri ühekordne määramine ei ole kasvaja diagnoosimisel väga suure tähtsusega, sest tema kasvajaspetsiifilisus on üpris madal. Olulisem on jälgida tema muutsi ajas, st. dünaamikat. Kui markeri tõus on märgatav, siis peaks muret tundma. Praegu aga tuleks munasarjade seisundi kontrollimiseks kasutada ka teisi uuringuid, mis günekoloogidel sel puhul välja pakkuda on.
Tervitades
Jüri Laasik