Gripp 21.11.05 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Kuidas saaks laboratoorselt täpselt kindlaks teha, et tegemist on gripiga. Missugusest proovist (veri, sülg vmt.) on eduka diagnoosimise õnnestumise tõenäosus suurim?

Arst vastas:

dr Jüri Laasik

Laborimeditsiini arst

HTI Labor, Tallinn

Tere,
Gripiuuringuid teevad viroloogialaborid ja uuritavaks materjaliks on hingamisteede limaskesta kaabe. Selle peab aga kindlasti võtma meditsiinitöötaja ja proov tuleb võtta steriilsesse katsutisse füsioloogilise lahuse keskkonda.
Tervitades
Jüri Laasik