vererakud uriinis 16.11.05 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Tere,
minu 6 aastane laps põeb kopsupõletikku, uriinianalüüs näitab juba teist nädalat vererakke uriinis. Millest see võib olla ja millised on tagajärjed. Ultraheli näitab, et neerud peaks olema enam-vähem. Mida saaksin veel ette võtta. Praegu võtab antibiootikume.
Ette tänades.

Arst vastas:

dr Jüri Laasik

Laborimeditsiini arst

HTI Labor, Tallinn

Tere,
Mõned antibiootikumid võivad kahjustada neere. Lisaks üldanalüüsile tuleks kindlasti lasta lapse uriini sademe analüüs teha. Ja kindlasti uurida kopsupõletiku ravi määranud arsti käest, kas see antibiootikum, mida ta saab on nefrotoksiline (st. neere kahjustava toimega).
Tervitades
Jüri Laasik