Kõrgenenud IgA,IgM ja IgG 10.10.05 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Mida näitavad IgA,IgM ja IgG vere analüüsid ja mida tuleks ette võtta (millise arsti poolde pöörduda) kui need ületavad kahe kordselt normi.

Arst vastas:

dr Jüri Laasik

Laborimeditsiini arst

HTI Labor, Tallinn

Tere,
IgM, IgA ja IgG on immuunoglobuliinid e. maakeeli antikehad. Teie küsimusest ei selgu kahjuks, kas need on nn. üldimmuunoglobuliinid, mis määratakse kõikide organismis olevate antikehade summana, või spetsiifilised immuunoglobuliinid, mis näitavad kindlat haigust. Sellest sõltub ka edasine käitumine, sest mõnel juhul pole kahekordses tõusus midagi katastroofilist, mõnel juhul aga peaks suhtuma tõsisemalt.
Tervitustega
Jüri laasik