kummaline bakter 06.10.05 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Minu uriinis avastati nii kuu aega tagasi selline bakter: aeromonas hydrophila 10/7. Mul aga valutab kõht just alt poolt (kas nüüd emakas või põis) juba kaks kuud ja arstid ei oska midagi ette võtta .Sellisest bakterist kuulsid ka nad esimest korda .Sellega ette võetud pole midagi .UUritud on naistearsti poolt kõik ,seal olevat korras kõik ja uroloogi juures käin ka siiani pole ka midagi selgunud.Kuid valu on ikka nii talumatu ,kas see on seaotud selle bakteriga või on kas põies probleem.Mida ette võtta ja teha .
Asi veel kummalisem, kui lasin uue baktriaalse proovi uriinis teha, siis seda bakterit seal enam ei leitunud ,kuigi erilist ravi ei ole saanud.Ja valud kestavad ikka edasi.Ette tänades nõutu .

Arst vastas:

dr Jüri Laasik

Laborimeditsiini arst

HTI Labor, Tallinn

Tere,
Nimetatud bakter esineb tavaliselt magedas vees ja on võimalik saada näiteks suplemisel. Inimesele ohtlik on ta põhiliselt mageveekaladelt saadud nakkusena, millisel juhul ta tekitab toidumürgistuse sarnase pildi kõhulahtisuse ja oksendamisega. Teie juhul on uriiniproov ilmselt juhuslikult reostunud, kas välissuguelundeilt või juba algselt olemas uriini kogumiseks kasutataud nõus (kui kasutati juhuslikku nõud). Kui teine proov oli korras, ei ole tegemist mikroobi poolt põhjustatud valudega ja põhjust peaks otsima muust.
Tervitades
Jüri laasik