kolesterool 11.07.05 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Minu Kolesterooli tase on 6,82 sealhulgas HDL 1,7 LDL 4,63.
Olen 56 aastane naine. Olen olnud aastaid kaalujälgija. Loomseid rasvu ei tarvita ja söön palju puu- ning juurvilju. Olen 172 cm pikk ja kaalun 67 kg. Kas ma pean hakkama võtma kolesterooli ainevahetust reguleerivaid ravimeid.
Igal pool on öeldud , et hea kolesterool peab olema üle 1,0 Kuidas sellesse suhtuda, kui üldkolesterool ja halb kolesterool on ikka üle normi

Arst vastas:

dr Jüri Laasik

Laborimeditsiini arst

HTI Labor, Tallinn

Tere,
Kõrgenenud kolesteroolisisalduse põhjuseks ei pruugi olla ainult toitumistavad, vaid ka ainevahetuse eripärad. Paljudel inimestel võib esineda normist kõrgemaid üldkolesterooliväärtusi, mis ei ole takistanud neid elama väga kõrge vanuseni.
Kuna teil on HDL/LDL kolesterooli suhe praegu soodne, ei ole põhjust muretsemiseks.
Tervitades
Jüri Laasik