biokeemilised uuringud 16.06.05 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Soovin küsida biokeemilised uuringud verest. Antistreptolüsiin-0 411U/ml
Kreatimiin 105 mo1/L
AST 34 U/I
ALT 38 U/I
CRV 4,0 mg/L
Meesterahvas 30 a. Kas see viitab mingile põletikule? Reumatoloogi juures on ka käinud. Tarvitab praegu zopyrini. Puus on valus ja väsimus ka. Nüüd määrati põletikurohtu duracef. Aga põhjust ikka ei tea, miks nii on. Või mis haigus on.?
Hematoloogilised uuringud on ka tehtud. Tundub, et need on korras.

Arst vastas:

dr Jüri Laasik

Laborimeditsiini arst

HTI Labor, Tallinn

Tere,
Nende analüüsitulemuste põhjal on raske sügavamaid järeldusi teha. Ainukene normist väljas olev vastus on ASO, mis viitab läbipõetud streptokokk-nakkusele. Ägedat põletikku praegu ei paista olevat, kuna CRV normis.
Tervitades
Jüri Laasik