Liigesepõletik . 19.04.05 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Tere . Olen teile korra juba kirjutanud , kuid kahjuks olid siis minu poolt esitatud arvulised näitajad minu süül vales järjestuses.
Minu lugu oli järgmine, et sain liiga väikeste jalanõude kandmisest päkkadesse liigese põletiku ,mille raviks tegin ka paastu ja minu suureks ebaõnneks tuulutasin end samal ajal rattaga sõites täiesti läbi. Pöiad olid turses, süda lõi
kord kiirelt ,siis jättis vahele. Avastati kehvveresus ,algselt hemoglobiin 10,7 ja sete 88,nüüd kolm kuud hiljem hemoglobiin 12,3 ja sette 34 . Kohe peale esimesi analüüse veetsin kolm päeva haiglas uuringutel , kus tehti järgmisi analüüse ja saadi selliseid tulemusi. Ambullatoorselt tehtud analüüsides Lk 7,4 ;
Er 3,4; Hgb 107; MCV 91; Tr 475 ; CRV 26; AOS < 200 ; RF

Arst vastas:

dr Jüri Laasik

Laborimeditsiini arst

HTI Labor, Tallinn

Tere veelkord,
Kordan veelkord, et laboratoorsetest analüüsidest on küll näha, et Teil mingi põletik on organismis, mis tasapisi taandub. Samuti on positiivne hemoglobiini tõus. Kahjuks ei saa laboriarstina rohkem kommenteerida, sest analüüsid ei ole kunagi absoluutne tõde, vaid neid tuleb vaadelda ikka koos teiste uuringutega. Seda teevad vastava eriala arstid ning soovitan ikkagi nõu küsid a nende käest.
Lugupidamisega
Jüri Laasik