ferritiin 31.03.05 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

tere.
detsembris tehti mul vereanalüüs.siis oli andmed nii -hemoglobiin 102,raud 6 ferritiin 2.6.Eile sain uute analüüside vastused hemogl.110,raud 14 ja ferritiin3,3.öeldi et raud ja hemogl .on korras ainule ferritiin on madal.Palun öelge mis see tähendab ja mida peaks ette võtma.
Tänades 45 aastane naine

Arst vastas:

dr Jüri Laasik

Laborimeditsiini arst

HTI Labor, Tallinn

Tere,
Küsimusest ei selgu küll, millist ravi Te vahepeal saite, kuid tõenäoliselt tarvitasite vahepealsel ajal rauapreparaate. Selle efekt on näha nii hemoglobiini kui rauasisalduse tõusus. Kuna ferritiin näitab rauadepoode (maks, põrn, luuüdi) seisundit, siis selle normaliseerumisega läheb veidi kauem aega, sest organism püüab kõigepealt säilitada veres raua sisalduse normaalsel tasemel ja siis alles hakata koguma varusid e. täitma depoosid.
Rauapreparaate võiks edasi võtta, kuid nende tarvitamisel järgige kindlasti arsti nõuandeid.
Lugupidamisega
Jüri Laasik