Rubella IgG test 23.03.05 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Tere,
tegin hiljuti veretesti, et kindlaks teha, kas olen punetisi põdenud või mitte. Soovitati enne rasestumist kindel olla ja vajadusel vaktsineerida.

Sain vastusest aru, et norm oleks sel juhul 0-5 ja minu tulemus oli 64,4 ehk positiivne. Kas see näitaja peabki nii kõrge olema? Ja kas võin kindel olla, et olen põdenud või vaktsineeritud.

Ette tänades.

Arst vastas:

dr Jüri Laasik

Laborimeditsiini arst

HTI Labor, Tallinn

Tere,
Kui tegemist oli antikehade testiga ja IgG tüüpi antikehad olid positiivsed, siis olete kindlasti põdenud või vaktsineeritud.
Lugupidamisega
Jüri laasik