VERE ANALÜÜSID 16.01.05 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Küsimus järgmine,kas HIV viiruse testimiseks peab kindlasti tegema vastava testi või saab ka üldisest vere uuringust aru,et midagi on viltu? Väga ootan vastust!

Arst vastas:

dr Jüri Laasik

Laborimeditsiini arst

HTI Labor, Tallinn

Tere,
HIV diagnostikaks on vaja kindlasti teha spetsiifiline test, sest kui üldine vereuuring midagi näitama hakkab, on tegemist juba AIDS-i haigestumisega. HIV-i kandluse määramiseks on kaks võimalust, kas antikehade määramine (need tekivad hiljemalt kahe kuu jooksul peale nakatumist) või viiruse enda määramine, mis on kiirem kuid kallim variant.
Lugupidamisega
Jüri Laasik