Verepilt 08.12.04 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Soovin teada, mida tähendab verepildis tähtede kombinatsioon MCV.Ja kui palju on MCV normväärtus.Võimaluse korral palun kogu verepildi normväärtusi.

Arst vastas:

dr Jüri Laasik

Laborimeditsiini arst

HTI Labor, Tallinn

Tere,

MCV e. mean corpuscule volume on punavereliblede keskmine maht, mis on oluline teada verehaiguste korral. Tavainimesele ei ütle see üksikanalüüsina midagi, tema väärtust peab hindama arst kompleksis teiste näitajatega.
Kuna igal laboril võivad normväärtused erineda, siis tuleb neid küsida vastavast laborist, kus analüüs tehtud.

Lugupidamisega
Jüri Laasik