Vereanalüüside usaldatavus 06.12.04 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Tegin perearsti juures vereanalüüsi 29 novembril. Tulemused olid
Üldkolesterool 6,70 HDL 1,6 ja LDL 3,8.
Eriarsti juures tehti mulle sama analüüs 01.dets. Tulemused olid
Üldkolesterool 5,01 HDL 1,33 ja LDL 3,2. Triglütseriidid 1,10
Kuna erinevus oli liiga suur, tehti eriarsti juures korduvanalüüs 3.dets. Tulemus
Üldkolesteroo 7,26 HDL 1,48 LDL 3,8 Triglütseriidid5,74.
Triglütseriide perearst ei määranud, öeldes, et nendel pole mingit tähtsust.
Kolesterooli taset hindas ta natuke kõrgeks aga ütles, et muretsemiseks ei ole pöhjust.Pidi olema, nagu öeldakse, Harju keskmine.
Eriarsti juures ja perearsti juures tehti analüüsid erinevates laborites.
Enne analüüside andmist olin söömata.
Palun kommenteerige ülaltoodut
Arvan, et konkreetseid haiglaid pole siin mõtet nimetada. Võib-olla niipalju, et mõlemad kuuluvad Tallinna suuremate haiglate hulka.
Kas oskate soovitada kus oleks Tallinnas võimalik teostada usaldusväärseid analüüse kolesterooli ja INR määramiseks. Olen valmis selle eest ise maksma.
Vastuse eest ette tänades ja Teile edu soovides
Üks paljudest

Arst vastas:

dr Jüri Laasik

Laborimeditsiini arst

HTI Labor, Tallinn

Tere,

Kui need arvud, mis Te esitate on tõesed, siis on situatsioon tõesti mõtlemapanev. Natukegi arusaadav oleks asi siis kui vaadelda ainult kahte esimest määramist, sest erinevates laborites tehtud analüüsid võiksid erineda kui kasutatakse erinevaid määramismeetodeid ja sellest tulenevaid referentväärtusi (normiväärtusi). Kuigi 6.7 ja 5.0 on ka sel puhul liiga suur vahe. Aga et samas laboris tehtavad analüüsid erinevad kahepäevase vahega nii palju kui 7.26 ja 5.0, siis seda on tõesti raske seletada (eeldusel, et analüüsitavad vered olid tõesti võetud samadel tingimustel).
Soovitan tulla Tallinnas Hiiu 44 asuvasse HTI Laborisse ja seal leiame kindlasti murele lahenduse. Meie kontakttelefon on 6504394 ja oleme avatud tööpäeviti 8.00-17.00. Meil on võimalik teha ka Teid huvitavaid hüübimisuuringuid (INR).
Konsulteerimiseks küsige kas dr. Piret Kedarsit või dr. Jüri Laasikut.

Tervitades
Jüri Laasik
laboriarst