Borrelia burgdorferi IgG QN tulemus on praegu 47,2 31.08.20 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Puuki nägin enda küljes 2019 september, täpselt aasta tagasi, ilma punase ringita. Oktoober 2019 oli IgM näit negatiivne.

Enamus borrelioosi sümptomid on mul juba 2019 oktoobrist, aga siis oli näit IgM negatiivne? Peamine vaegus peavalu 24/7(nagu vatti täis) ja pidev külmatunne, liigesed ilma turseta väga valusad...

Kas mul oleks variant katsetada veidikenegi enesetunde parandamiseks ka mingeid borrelioosi antibiootikume, (perearst ei ole mulle neid senini veel soovitanud) oleksin väga tänulik, kui saaks korrakski ennast mitte haigena tunda ???

Arst vastas:

Marge Kütt

dr Marge Kütt

Laborimeditsiini arst

Põhja-Eesti Regionaalhaigla

Tere

Saan teie kirjast aru, et teil on teatud kaebused, mida seostate toimunud puugiründega. Kuid mitte kõik teie raviarstid ei ole arvamusel, et teie kaebusi põhjustab borrelioos.
Borrelioosi diagnoosi ongi keerukas kinnitada või ümber lükata, kuna meie geograafilises piirkonnas on palju puuke ning suurel osal rahvastikust on Borrelia IgG positiivne. Number ei mängi siin mingit rolli ega oma seost haiguse avaldumise tõenäosusega. Paljud laborit väljastavad numbrit mugavuse pärast, kuid tegelikult saab teda kasutada ainult laborisiseselt uuringute dünaamika hindamiseks.

Teie puhul pole esinenud spetsiifilist nahanähtu ega olnud alates 2019.a. lõpust pos IgM leidu, mis toetaksid värske nakkuse teooriat ja oleksid aluseks antibiootikumravi läbiviimisele.

Te küsite, kas hoolimata tagasihoidlikust laboratoorsest leiust võiks teil olla abi antibakteriaalse ravi kuurist. Ega seda tegelikult välistada ei saa. Üks võimalik taktika oleks hoolimata tagasihoidlikust kliinilisest pildist ja laboratoorsest leiust antibiootikumkuur ära teha. Kui kaebused endiselt püsivad, siis oleks kindel põhjus puugiga seotud teema lõpetada ja keskenduda halvale enesetundele muude põhjuste otsimisele.

Lugupidamisega
Marge Kütt