vereproovide näidud 20.02.20 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

3 proovi ei ole korras,PDW-CV,Neut% ja Lymph%.Teised proovid on korras.Kuna varem oli verega probleeme,kas selliste näitajate puhul peaks eriarstiga konsulteerima.Varem oli valgeid vähe ja punaseid palju.

Arst vastas:

Marge Kütt

dr Marge Kütt

Laborimeditsiini arst

Põhja-Eesti Regionaalhaigla

Tere

Saan teie murest aru, kindlasti teeb selline diagnoos kõikide uuringutulemuste suhtes väga valvsaks.
PDW-SD näitab vereliistakute ehk trombotsüütide suuruse erinevust ja on arvutuslik parameeter. Seda näeme suuremana referentspiiridest väga paljudel inimestel ja üksi ta mingit trombotsüütide häiret ei diagnoosi.
Neut% ja Lymph% - soovitan teil tähelepanu pöörata vereproovis 3-le näitajale: WBC, Neutr üldarv ja Lymph üldarv (10 astmel 9 on ühik). Kui need näitajad on korras ehk referentspiirides, siis ei ole muretsemiseks põhjust. Muutunud peaks olema rakkude üldarv, mitte ainult suhtarv.

Lugupidamisega
Marge Kütt