Lümfotsüüdide suhtarv kõrge. 10.05.19 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Oskate lahti seletada seda et lümfotsüüdide suhtarv on üle normi? Nimelt on mul aastast 2015 kuni siiani selle näit olnud pidevalt üle normi. Norm on 20-40%, aga minul pidevalt sinna 50 piirimaile. Sellega on kaasnenud pidev väsimus ja jõuetus. Panin seda anomaaliat tegelt juba ammu tähele ja rääkisin ka perearstile ka mingi aasta tagasi aga tema ütles et pole põhjust muretsemiseks. Aga nüüd 1 teine arst pani mind kohe kiirelt hematoloogi juurde kirja. Ütles et miks seda jälgitud pole et selle taga võib miskit tõsist olla a miskit muud ta ei öelnud! Niiet jh! Mul järjekord hematoloogi juurde kuu pärast ja mõtlesin et ehk keegi targem oskab selle lahti seletada et mis sellega kaasneda võib?

Arst vastas:

Marge Kütt

dr Marge Kütt

Laborimeditsiini arst

Põhja-Eesti Regionaalhaigla

Tere

Lümfotsüütide suhtarvu muutus ei ole tavaliselt haiguslik. Kindlasti tuleks vaadata, kas lümfotsüütide absoluutarv jääb referentspiiridesse. Kui jah, siis on kõik korras. Suhtarv on nii nagu tema nimetus ütleb suhteline ehk arvutatav parameeter. Mõõdetav on lümfotsüütide üldarv.
Soovitan teil üle vaadata oma vereproovist, kas see on korras. Kahjuks mul puudub see info.

Lugupidamisega
Marge Kütt