CRP 22.11.18 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Ülenädala hingata väga raske ja kurk väga valulik. Köha ja nohu ei ole. Häält ei ole. sügavalt hingates lihtsalt köhin. Vereproovi tulemus CRP 6 (<5 mg/L). Kas antud näit võib viidata põletikule?

Arst vastas:

Marge Kütt

dr Marge Kütt

Laborimeditsiini arst

Põhja-Eesti Regionaalhaigla

Tere

CRP ei ole tõesti oluliselt tõusnud, kuid see on iseloomulik viiruslikule põletikule. Seega võib antud näit viidata küll põletikule, kuid ei ole põhjust kahtlustada bakteriaalset põletikku ja ravis ei ole antibiootikumid vajalikud. Viirusinfektsioon möödub enamasti koduse raviga - puhkus, soe jook, palju vedelikku ja vajadused aspiriin või paratsetamool.

Lugupidamisega
Marge Kütt