Analüüsist 04.11.18 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Tere!
Sooviksin teada kui kindlalt võib uskuda kopsutuberkuloosi esinemist kui QuantiFeron test on positiivne. Test määratud dr. Marina Terase poolt 08.10.2018, vastuse sain 01.11. 2016 aastast olen käinud dr.Terase juures nahavähi( lamerakk vähk) tõttu. Kaebuseks kolm aastat rögaeritus, valu rinnus. Pulmonoloogi vastuvõtul käisin 2017 oktoobris, kus KT kopsust leiuta.Ka käesoleva aasta kevadel kopsuröntgen pat.leiuta. Mind huvitab kui täpne on see test ja kas see on ainult kopsutuberkuloosi korral positiivne.

Arst vastas:

Marge Kütt

dr Marge Kütt

Laborimeditsiini arst

Põhja-Eesti Regionaalhaigla

Tere

QuantiFeron näitab varasemat võimalikku kokkupuudet tuberkuloositekitajaga, mille tagajärjel inimene võis, aga ei pruukinud nakatuda.
Seega olete käitunud õigesti - saades positiivse QuantiFeroni tulemuse, on mõistlik kontrollida teatud regulaarsusega kopse. Positiivne testitulemus ravi ei vaja ja testi korrata pole samuti vajalik - see ei muutu negatiivseks. Samas ei ole positiivne QuantiFeron märk sellest, et te kindlasti haigestute tuberkuloosi.

Lugupidamisega
Marge Kütt