HEMATOLOOGILISED UURINGUD 12.02.18 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Tere, käisin vereanalüüse andmas ja selgus, et osades näitajates on kõrvalkalded. Kas see on midagi, mille üle peaks muret tundma? 2 nädalat tagasi eemaldati mul ka kirurgiliselt sünnimärk ja nädal tagasi oli laps kodus haige (kõrge palavik, kurguvalu, kerge nohu), aga ma ise jäin haigusest puutumata. Kas need 2 tegurit võivad mõjutada neutrofiile, monotsüüte ja leukotsüüte? Või võib selle taga midagi muud olla? Lisan tulemused.

HEMATOLOOGILISED UURINGUD
Ref. väärtus

Hemoglobiin 128 g/l 118-150
Hematokrit 39,4 % 37,0-47,0
Leukotsüüdid 3,7 E9/L 4,1-9,4
Erütrotsüüdid 4,20 E12/L 4,00-5,10
MCV 93,8 fl 82,0-99,0
MCH 30,5 pg 28,0-36,0
Trombotsüüdid 175 E9/L 150-450
Neutrofiilide suhtarv 36,5 % 40,0-80,0
Eosinofiilide suhtarv 4,1 % 1,0-5,0
Basofiilide suhtarv 0,8 % 0,0-1,0
Monotsüütide suhtarv 14,7 % 1,0-11,0
Lümfotsüütide suhtarv 43,9 % 20,0-45,0
Neutrofiilide arv 1,3 E9/L 1,50-6,70
Eosinofiilide arv 0,2 E9/L 0,03-0,44
Basofiilide arv 0,0 E9/L 0,00-0,10
Monotsüütide arv 0,5 E9/L 0,20-0,80
Lümfotsüütide arv 1,6 E9/L 1,30-3,60

Arst vastas:

Marge Kütt

dr Marge Kütt

Laborimeditsiini arst

Põhja-Eesti Regionaalhaigla

Tere

Praegu on viiruste hooaeg ja teie vereanalüüsis on veidi suurem monotsüütide ja lümfotsüütide suhtarv. See muutus on küllalt sage viirusinfektsiooni põdemise järgselt, ka viirushaigega kokkupuutumine tuleb kõne alla. Haige lapsega te puutusite kokku, kuid ise ei haigestunud.
Arvan, et muretseda ei ole põhjust, kuna nii lümfotsüütide kui monotsüütide (absoluut)arvud on normi piirides, seega pole põhjust kahtlustada verehaigust või sünnimärgi eemaldamise järgset põletikku.

Eemaldatud sünnimärgi piirkonda tasub muidugi jälgida põletiku suhtes (piirkonna punetus, turse, valilikkus ja sellega kaasnev palavik) või samas piirkonnas tekkivate uute nahamuutuste suhtes. Kui neid ei esine, pole vaja arsti poole pöörduda.

Lugupidamisega
Marge Kütt