Leukotsüütide arv madal 12.12.17 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Leukotsüütide arv 2,2, eritrotsüüte 4,21, trombotsüüte 153, neutrofiile 1,1 ja lümfotsüüte 0,7. Teised näitajad on korras. Millega võib olla tegu?

Arst vastas:

Marge Kütt

dr Marge Kütt

Laborimeditsiini arst

Põhja-Eesti Regionaalhaigla

Tere

Hea oleks muidugi näha kogu hematoloogilist uuringut, kuna neid näitajaid hinnatakse tavaliselt koos. Aga püüan vastata.
Teil on madal leukotsüütide üldarv. Sellest on tingitud ka madalamad lümfotsüütide ja neutrofiilide üldarvud. Selline näitaja võib olla seotud mõõduka vereloome aktiivsuse langusega peale kiiritusravi. Kuid põhjuseks võib olla ka hiljuti möödunud viirusinfektsioon, samuti võivad kõne alla tulla muud põhjused. Trombotsüütide ja erütrotsüütide arvud on referentspiirides.
Kuna leukotsüütide arv on madalavõitu, peaks praegusel külmal ja viirusterohkel ajal hoiduma võimalusel kokkupuutumisest viirushaigetega ja tarvitama vitamiinirohkeid toiduaineid. Samuti võiks paari kuu pärast vereanalüüsi korrata, et hinnata, kas leukotsüütide arv on tõusutendentsiga või mitte.

Soovin teile ilusat aastalõppu ja head tervist.

Lugupidamisega
Marge Kütt

Kas see arutelu oli kasulik? Teie arvamus võeti arvesse.

Nõuanded teemal: Laborimeditsiin

Hemotoloogilised uuringud_näitajad paigast ära

Tere,

Pöördusin ootamatu alaseljavaluga (nimmepiirkond, sabakont ja tuharad), mis ka alakõhtu ning hiljem vasakusse jalga kiirgas, arsti poole. Arst tegi vereproovi ning eile mainis tulemuste ...

Marge Kütt

Vastas dr Marge Kütt

Tere

Teil on hemoglobiin alla referentspiiri (nn.normi), samuti on madalam MCV, MCH ja MCHC, mis koos viitavad rauapuudusest tingitud aneemiale, kus punaverelibled on väikesed ja sisaldavad ...

Loe edasi

Лейкоцит

Здравствуйте!
Делали анализ ...

Vastas dr Jüri Laasik

Tere,

Leukotsüütide väärtuses 3,8 ei ole veel midagi muretsemapanevat, sest nende alumine norm on 4,0. Soovitan aeg-ajalt teha kordusanalüüse ja kui leukotsüütide arv näitab langustendentsi, ...

Loe edasi

monotsüüdid

Mida näitab monotsüütide arv veres? Millele see vihjab, kui nende protsent veres on näiteks kõrgem normist? Või madalam?
Kõige paremat soovides Kati.

Vastas dr Jüri Laasik

Tere Kati,
Monotsüüdid kuuluvad valgevereliblede e. leukotsüütide hulka ja on fagotsütaarsete omadustega, st. nad on võimelised "neelama" organismi tunginud mikroobe. Nad produtseerivad ka interferooni, ...

Loe edasi

maksapõletiku analüüsid

mida tähendab täisvereanalüüs

Vastas dr Jüri Laasik

Tere,
Täisvere analüüs tähendab kõige tavalisemat vereanalüüsi, mille puhul määratakse hemoglobiini sisaldus, leukotsüütide ja erütrotsüütide arv ja nii edasi.
Tervitades
Jüri Laasik

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi