Leukotsüütide arv madal 12.12.17 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Leukotsüütide arv 2,2, eritrotsüüte 4,21, trombotsüüte 153, neutrofiile 1,1 ja lümfotsüüte 0,7. Teised näitajad on korras. Millega võib olla tegu?

Arst vastas:

Marge Kütt

dr Marge Kütt

Laborimeditsiini arst

Põhja-Eesti Regionaalhaigla

Tere

Hea oleks muidugi näha kogu hematoloogilist uuringut, kuna neid näitajaid hinnatakse tavaliselt koos. Aga püüan vastata.
Teil on madal leukotsüütide üldarv. Sellest on tingitud ka madalamad lümfotsüütide ja neutrofiilide üldarvud. Selline näitaja võib olla seotud mõõduka vereloome aktiivsuse langusega peale kiiritusravi. Kuid põhjuseks võib olla ka hiljuti möödunud viirusinfektsioon, samuti võivad kõne alla tulla muud põhjused. Trombotsüütide ja erütrotsüütide arvud on referentspiirides.
Kuna leukotsüütide arv on madalavõitu, peaks praegusel külmal ja viirusterohkel ajal hoiduma võimalusel kokkupuutumisest viirushaigetega ja tarvitama vitamiinirohkeid toiduaineid. Samuti võiks paari kuu pärast vereanalüüsi korrata, et hinnata, kas leukotsüütide arv on tõusutendentsiga või mitte.

Soovin teile ilusat aastalõppu ja head tervist.

Lugupidamisega
Marge Kütt