Autoimmuunne gastriit 29.06.14 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Tere. Sooviks teada, mis tähendab parietaalrakkude vastase IgG seerumis "nõrgalt positiivne"....kas see tähendab AG haiguse algust või antikehade sisaldust vereseerumis? Sisemise faktori vastane IgG-negatiivne; vaba türoksiin-15,7; alfafetoproteiin-2,70; koe transglutaminaasi vastane- negatiivne. Tänan!

Arst vastas:

Marge Kütt

dr Marge Kütt

Laborimeditsiini arst

Põhja-Eesti Regionaalhaigla

Tere

Parietaalrakkude vastased autoantikehad viitavad võimalikele imendumishäiretele maos. Kui teil esineb kaasuvada B12 defitsiitne makrotsütaarne aneemia, siis võivad parietaalrakkude vastased autoantikehad anda infot selle tekkimise põhjuse kohta.
Kui teil sellist tervisehäiret ei ole ja antikehade leid on juhuslik, siis ei pruugi väga muretseda, antikehad ei tähenda kunagi, et vastav tervisehäire kindlasti tekib.

Teil soovitan perioodiliselt kontrollida oma hematoloogilist analüüsi ehk niinimetatud kliinilise vere näitajaid, et välistada võimaliku aneemia teke ja vajadusel alustada ravi. Ainult autoantikehade leid üksi ravui ei vaja, ka ennetavat ravi mitte.

Lugupidamisega
Marge Kütt