Hemoglobiin 28.11.05 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Mul on hemoglobiin 98 ja proov näitas,et raua vaegusest ei ole see tingitud. Milles võiks olla probleem.

Arst vastas:

dr Jüri Laasik

Laborimeditsiini arst

HTI Labor, Tallinn

Tere,
Väga levinud aneemia põhjuseks on ka vitamiin B12 vaegus. Selle teadasaamiseks tuleks teha selle vitamiini analüüs koos foolhappe analüüsiga. Kuid hemoglobiini languse põhjuseks võib olla ka verejooks (näiteks maohaavandist). Soovitaksin kindlasti ka peitvere testi, mis näitab ära verejooksu mao-sooletraktist.
Tervitades
Jüri Laasik