leukogrammi näidud 9-kuusel tüdrukul 14.11.05 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Tere,
lisaks sellele, et diagnoositi rauapuudusaneemia (Hgb 104, MCv 65,9; MCH 22,3; Hct 30,7; S-Fer 6,45), leidsin vereanalüüsi tulemustelehte leukogrammi osas uurides, et ka tütre leukotsüütide tase on normist tuntavalt kõrgem: LYMPH % 77,5 (LYMPH# 6,2). Normist erineb ka granulotsüütide tase: GRAN % 14,4.
Millele see viitab ja kas on põhjust muretseda?

Ette tänades,
mures emme

Arst vastas:

dr Jüri Laasik

Laborimeditsiini arst

HTI Labor, Tallinn

Tere,
Nii väikesel lapsel võivad leukotsüütide väärtused muutuda väga suurtes piirides ja Teie poolt esitatud väärtused ei kujuta erilist muretsemise põhjust. Lisaks võivad väikelapsed põdeda subkliinilisi (ilma eriliste nähtusteta) viirusinfektsioone, mis omakorda võivad lümfotsüütide suhet tõsta. Samas nende (lümfotsüütide) üldarv on eanormidele vastav. Ainuke asi, mida tuleks edaspidi jälgida, on tõesti jälgida hemoglobiin ja punavere näitajad, mis kiiresti kasvavale organismile ei kipu sageli järele jõudma.
Tervitades
Jüri Laasik