kliiniline vereanalüüs 05.11.05 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

TERE! Tegin sanatooriumis vereproovi omal algatuslikult, sest viimasel ajal tervis kahtlane. Umbes 4 nädalat õhtuti väike palavik, algas küll täpselt pärast ovulatsiooni - aravsin, et ehk rase, kuid seda ma kahjuks ei ole. kehatemp ikka õhtuti 37.2; 37,3 Kõrvaarsti juures selgus nüüd, et kõrvavälispõletik, aga kas see võiks anda palvikku nii pikka aega? Perearsti juurde ei tahaks uuesti minna ilma olulise põhjuseta, sest alles paar kuud tagasi tegin läbi päris põhjalikud uuringud kopsuröntgen, põsekoopapilt, vereproov.Siis ei leitud midagi. Alljärgnevalt minu praegused vereanalüüsi vastused
WBC -6.1; LY % 33.1; MO % 6.1 ; GR % 60.8; LY 2.0; MO 0.3; GR 3.8; RBC 4.42; Hgb 131; HCT 36.1 %; MCV 82 ; MCH 29.6; MCHC 363; RDW 12.5; PLT 279; PCT 0.20 %; MPV 7.4; PDW 18.1; ESR 10
Kas võiksite kommenteerida neid tulemusi?
Ja siis küsimus, et kas lümfi-või verekasvaja olemasolu on võimalik vere järgi kindlaks teha?
Tänan ette vastuse eest

Arst vastas:

dr Jüri Laasik

Laborimeditsiini arst

HTI Labor, Tallinn

Tere,
Teie vereproov on täiesti korras ja temperatuuri tõus võis olla tingitud küll põletikulisest protsessist.
Tervitades
Jüri Laasik