Labori vastus 20.01.23 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Tere

Mul leiti röga proovist serratia marcescens 4+.

Pidev röga on 2 nädalat kestnud, ravi ei ole saanud, ainult käsimüügi ravimid (köha- tee, siirup).
Kas nimetatud bakter võib olla röga põhjustajaks ja kas ma võin ka pereliikmeid nakatada?
Kas seda bakterit peaks ravima?

Arst vastas:

Marge Kütt

dr Marge Kütt

Laborimeditsiini arst

Põhja-Eesti Regionaalhaigla

Tere

Selline leid võib olla probleemi põhjustajaks juhul, kui põete kroonilist kopsuhaigust. Sellisel juhul peaks järgnema antibiootikumravi.
Kui leid on esmakordne ja kroonilist kopsuhaigust teil ei ole, siis soovitaksin esiteks uuringut korrata. Kui leid on kadunud, siis on ravi vajadus küsitav. Kui püsib, siis tasub ravi üle oma arstiga nõu pidada.

Lugupidamisega
Marge Kütt