Vereanalüüside vastused 10.11.22 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Tegin terviseriski paketi ja seal oli kaks proov normi piirist vàiksemad ( hematokrit 36,7% norm 37-45% ja glükoos paastuplasmas 4.0 mmol/l norm 4.1-6.0 mmol/l) Mis need tähendavad ja kas mul on midagi valesti? Mida tegema peaksin? Aitähh

Arst vastas:

Marge Kütt

dr Marge Kütt

Laborimeditsiini arst

Põhja-Eesti Regionaalhaigla

Tere

Glükoos 4,0 on piiripealne tulemus, kui olite proovi andes söömata, ei ole midagi valesti. Kui hemoglobiin on korras ja hematokrit ainsana madalavõitu, siis samuti ei ole tegemist iseseisva patoloogiaga.

Lugupidamisega
Marge Kütt