Mõned näitajad veres paigast, kas on Ok? 12.01.22 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Palun kommentaari vereanalüüsile (tehtud lihtsalt jälgimise/kontrolli mõttes), kas kõik on ok kuigi mõned näitajad on normi piirest erinevad. Kas midagi peaks muutma või analüüsi kordama. Laps oli enne seda nädalake juba terve tegelikult. Ja kuna kõik ei mahtunud pildile siis eespoolsed näidud olid normi piires.

Arst vastas:

Marge Kütt

dr Marge Kütt

Laborimeditsiini arst

Põhja-Eesti Regionaalhaigla

Tere

Näha ainult osa hematoloogilisest uuringust, seega raske kommenteerida.
Tundub olevat väike lümfotsüütide ülekaal, mis võib, aga ei pruugi olla põetud viirusinfektsiooni tulemus.
Kahjuks ei ole pildil näha punaverd, seega võimaliku aneemia kohta kommentaari anda ei saa.

Vereanalüüsis soovitan vaadata hemoglobiini numbrit, vajalik välistada aneemia võimalus. Olemasolevates uuringutes suurt patoloogiat ei ole.

Lugupidamisega
Marge Kütt