Vereproovi tulemused 04.01.22 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Vaatasin et Segmenttuumsed neutrofiilid alla referensi ja Lümfoidsed rakud üle . Mis need tähendavad. Ja kas see ok?

Arst vastas:

Marge Kütt

dr Marge Kütt

Laborimeditsiini arst

Põhja-Eesti Regionaalhaigla

Tere

Pearingluste ja kõhuvalude kaebuste puhul ei pruugi vereanalüüs anda mingit adekvaatset infot nende põhjuste kohta, kuigi alati kuulub uuringute kompleksi teatud seisundite välistamise eesmärgil. Teie juhtumi puhul tundub, et vereanalüüs põhjust selgitada ei aita.
Lümfotsüütide ja neutrofiilide suhtarv ehk % ei ole iseenesest patoloogia, kui nende rakkude absoluutarvud on korras. Teie uuringul ei ole absoluutarvud nähtavad, seetõttu ei saa ma neid hinnata.
Ma arvan, et teie kaebuste põhjuste otsimisel tuleb jätkata piltdiagnostiliste uuringute ja kui perearst või gastroenteroloog seda otsustab, ka endoskoopiliste uuringutega. Teie kaasapandud vereanalüüs ei näita otsest patoloogiat ega anna ka viidet teie kaebuste põhjustele.

Lugupidamisega
Marge Kütt