Vereanalüüside tõlgendamine 14.09.21 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Sooviksin arvamust oma vereanalüüside tulemuste kohta.

Arst vastas:

Marge Kütt

dr Marge Kütt

Laborimeditsiini arst

Põhja-Eesti Regionaalhaigla

Tere

Kahjuks olete unustanud vereanalüüsi kaasa panna. Saan aru, et küsimuse sisuks on palve hinnata vereanalüüsi just võimaliku rauapuuduse seisukohalt.
Soovitaksin selleks määrata hemogrammi 5-osalise leukogrammiga ja ferritiini uuringu esmaste uuringutena.

Rauapreparaadid tõesti omavad sellist kõrvaltoimet nagu kõhukinnisus.

Jään ootama vereanalüüsi pilti või parameetrite kirjeldust teksti sees, siis saan teile täpsemalt vastata.

Lugupidamisega
Marge Kütt