Neut kriitiliselt madal 02.07.21 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Tere! Mida tähendab neutrofiilide kriitiline tulemus vere analüüsis? Kui halb asi on?

Arst vastas:

Marge Kütt

dr Marge Kütt

Laborimeditsiini arst

Põhja-Eesti Regionaalhaigla

Tere

Teil on tõesti vereanalüüsis probleem ja selleks on valgevereliblede ehk leukotsüütide (WBC) madal väärtus, probleemiks on just neutrofiilide madal hulk, mis on üks liik valgevereliblesid.
Põhjusi võiks olla palju, kuid vajalik oleks esmalt perearsti ja tema otsusel ka võib-olla hematoloogi konsultatsioon.
Teie poolt kirjeldatud kaebused ei aita palju edasi, kui suus olevad haavandid ja keele probleem võivad, kuid ei pea olema seotud neutropeeniaga. Kuna näit süveneb, siis oleks mõistlik talle tähelepanu pöörata, välistada koostöös perearstiga kroonilised infektsioonid ja vajadusel jätkata muude uuringutega.
Seega soovitaks esmavalikuna alustada perearstist. Kui soovite enne aga laboriarsti konsultatsiooni, siis saab seda tellida ka regionaalhaiglast, info regionaalhaigla kodulehel.

Lugupidamisega
Marge Kütt