Aluseline fosfataas (ALP) 05.03.21 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Tere,

tegin synlabis maksapaketi uuringu ja tulemused siis järgmised.
Alaniini aminotransferaas (ALAT) 11 U/l
Gammaglutamüüli transferaas (GGT) 18 U/l
Aluseline fosfataas (ALP) 34 U/l
Bilirubiin 9 µmol/l
B-hepatiidi viiruse tuuma antigeeni vastane antikeha Negatiivne
C-hepatiidi viiruse vastane antikeha Negatiivne
INR 1.05
PT 89.3 %
Mida see minu jaoks kokkuvõttes tähendab? Kas peaksin muretsema? Aluseline fosfataas (ALP) tulemus on normist väljas, kas midagi tõsist?

Arst vastas:

Marge Kütt

dr Marge Kütt

Laborimeditsiini arst

Põhja-Eesti Regionaalhaigla

Tere

Kõik uuringud peaksid olema referentspiirides ehk normis. Eeldan, et Synlab ei kasuta teistsugust aluselise fosfataasi määramise meetodit kui haiglad. Meie normide järgi on see korras.
Ma ei tea täpselt teie kaebusi, kuid nende uuringute tulemuste põhjal mingit patoloogiat diagnoosida ei saa.

Lugupidamisega
Marge Kütt