Kas vereanalüüsist saab välja lugeda milles on minu tervise probleem? 30.07.19 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Tere
Probleem on liigestes nn kirvendav tunne labajalgades ja randmetes, mis ei lase öösel magada ja päeval tööd teha. Kas võiksite lahti seletada vereproovi tulemused? Mingit diagnoosi pole siiani pandud.

Arst vastas:

Marge Kütt

dr Marge Kütt

Laborimeditsiini arst

Põhja-Eesti Regionaalhaigla

Tere

Vaatasin üle Teie vereproovide tulemused.
Vereanalüüside tulemustes kõrvalekalded puuduvad. Saan aru, et teid on uuritud reumatoidartriidi ja podagra välistamiseks.
Kirvendav tunne on sageli funktsionaalne häire, seega võib olla nii, et uuringutulemused võivadki olla normi piirides. Aga muidugi on mõistlik välistada ka muud võimalikud põhjused.
Tehtud uuringutes kõrvalekaldeid ei ole.

Lugupidamisega
Marge Kütt