Usaldusväärne test 18.05.17 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Olen teinud hiv testi viljandi haigla laboris veeniverest 2 kuud peal juhuvahekorda,oli neg. ja siis kui oli möödas 5 kuud tegin kiirtesti kodus.oli ka neg.Kui usaldusväärne see kiirtest on mida saab tellida tervisetestid.ee? Kas võin olla kindel nendes tulemustes?

Arst vastas:

Marge Kütt

dr Marge Kütt

Laborimeditsiini arst

Põhja-Eesti Regionaalhaigla

Lugupeetud patsient

Apteegis müüdavate kiirtestide usaldusväärsuse kohta mul andmed puuduvad.
Laboritestid peavad olema kontrollitud ning verifitseeritud, seega ma Viljandi Haigla labori tulemust usaldaksin. Kuna kirjutate, et esmase testi ja potentsiaalse nakatusvõimaluse vahel oli teil aeg 2 kuud, siis nakatumise korral oleks juba esimene test pidanud olema positiivne, kuid oli korras. Sellest võiks järeldada, et te ei nakatunud.
Kui olete siiski jätkuvalt murelik ja soovite kindlust ning südamerahu, siis võiksite korra veel teha testi haiglas. Kahe negatiivse tulemuse järgselt peaks nakatumisvõimalus olema välistatud.

Lugupidamisega
Marge Kütt