lapse kliinilise vere analüüs 02.07.06 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

minu lapsele, 1.8 kuune poiss, tehti seoses viirusinfektsiooniga kliinilise vere analüüs. kust võiksin leida temavanuse lapse analüüside referentsväärtused?arst (õigemini asendusarst)analüüsi vastust ei kommenteerinud.mind huvitaks WBC,RBC,HCT,MCV,MCH,MCHC,PLT,LYM%,MXD%,NEUT%,LYM,MXD,NEUT,RDW-SD,RDW-CD,PDW,MPV,P-LCR.
Ette tänades

Arst vastas:

dr Jüri Laasik

Laborimeditsiini arst

HTI Labor, Tallinn

Tere,
Kuna selliseid küsimusi on kogunenud hulgaliselt, siis selgitan lähemalt, kuidas peaks asjade käik normaalselt olema.
1. te annate vereanalüüsi (kas perearsti juures, polikliinikus, laboris või kusagil mujal)
2. Teatud aja möödudes saabuvad analüüsi vastused, kus on märgitud lisaks antud verest saadud tulemusele ka vastava vanusegrupi referentsväärtused.
3. Teil on õigus nõuda endale koopiat tulemuste kohta. Kui sellel referentsväärtusi ei ole märgitud, peab raviarst need lahti seletama.
Enamus Teie poolt märgitud lühenditest ei ütle tegelikult lihtinimesele midagi, neid peab vaatama kompleksselt ja seetõttu oleks mõistlik jõuda raviarstiga kokkuleppele selgituste osas. Kuna lapseeas võivad muutuda verenäitajad väga kiiresti, on selleks puhuks välja antud vastavad andmebaasid, mida siin refereerida ei jõua.
Lugupidamisega

Jüri Laasikl